Bohatá historie

Počátky naší profese

  • Zakladatelem kamenického řemesla rodiny byl Apolon Busolini, který se stal kameníkem roku 1892. Ve své době se podílel na zhotovení kamenných mostů po celé Evropě.
  • Jeho pokračovatelem byl Jan Busolini, který toto řemeslo vykonával v letech 1912 – 1945. Mezi jeho činnost spadala kamenosochařská výroba pomníků, soch a obnova památek. Působil na Prostějovsku, poté se přesídlil na Slavkovsko, kde působil jako kamenosouchařský mistr až do roku 1945.
  • Pokračovatelem rodinné tradice se po roce 1945 stali jeho dva synové Jan a Agustín Urbancovi.
  • Bronislav Urbanec se stává kameníkem v roce 1980. Po revoluci založil Kamenictví Urbanec, kterým vzdává hold svému pradědovi Busolinimu.
  • Nejmladším pokračovatel rodinné tradice a zastáncem poctivého kamenického řemesla je Bronislav Urbanec mladší, který se může pochlubit nejen zkušenostmi předávanými po generace v rámci rodiny, ale také zkušenostmi z kamenosochařské firmy ve Vídni.

1892

Založení rodinné tradice

Již 127 let pro Vás zajišťujeme naše kamenické služby

V naší kamenické činnosti máme již letité zkušenosti. Není tedy překvapením, že se v kamenech opravdu vyznáme a dokážeme s nimi dělat takřka divy. Z kamene pro Vás dokážeme vyrobit dekorace, funkční celky jako jsou schodiště, dlažby, fasády, ale také koupelny a kuchyňské linky. Naši doménou jsou však pomníky a náhrobky, které restaurujeme a navracíme jim již ztracený půvab nebo vytváříme zbrusu nové.

Reference

Každá zakázka je pro nás důležitá a dáváme si na ní náležitě záležet. Díky tomu máme tolik kladných referencí. Podívejte se sami.

Cestování není potíž

Bydlíte na vzdálené hájence, nebo třeba jen mimo město? Pro nás to není potíž. Dostaneme se i tam kam jiní ne.