tap-791172__340

Kuchyňské desky

Kuchyňská deska z opracovaného kamene zaujme každého na první pohled. Není se čemu divit. Její unikátní styl se v kuchyních nevídá nijak zvlášť často a vyniká i v porovnání s ostatními doplňky. Design však není jediný parametr, kterým kamenné kuchyňské desky dominují.
Pro každou kuchyňskou desku je stěžejním parametrem odolnost nejen proti poškrábání, ale také odolnost proti nepříjemným skvrnám, které se následně těžko odstraňují. Jaký materiál tedy ideálně vybrat? Jako první by Vás mohl napadnout mramor, který je velice častým prvkem při dekoraci koupelny, podlah apod. Mimo jiné je možné jej použít i na kuchyňské linky, kvůli své dlouholeté životnosti. Na druhou stranu se vyznačuje poměrně výraznou pórovitostí, což má za následek vyšší míru vzniku skvrn, se kterými budete muset zápolit, aby z Vaší kuchyňské linky zmizely. Je zde sice možnost využití speciálních impregnačních prostředků, avšak ty budete muset aplikovat pro dosažení tíženého efektu každého půl roku.
Jaký kámen tedy vybrat?

Technický kámen se jeví jako ideální volba díky vysoké odolnosti proti poškrábání, oděrkám či rýhám a výborné odolnosti vůči nečistotám. Při jeho výrobě se používají barevné pigmenty, které dodávají materiálu velice příjemný přírodní vzhled, který je od zmiňovaného mramoru na první pohled k nerozeznání.
Pokud však máte na kuchyňskou desku jiná kritéria, obraťte se na nás a my Vám rádi poradíme.

    Napište nám zprávu

    Povinná pole jsou označeny *